Kruhy

Poradní kruh / council

Sdílení v kruhu je v mnoha kulturách odpradávna jednoduchým a silným nástrojem pro probouzení kolektivní moudrosti a učení se vzájemně od sebe. Dnes se poradní kruhy využívají při práci se skupinami nejrůznějšího zaměření – pracovními týmy, dětskými kolektivy, komunitami i rodinami. Jsou cestou k posilování vzájemných vztahů, osobnímu rozvoji i ke společnému rozhodování či řešení problémů a krizí. V kruhu se učíme partnerskému přístupu, porozumění a solidaritě, vědomé a autentické komunikaci, sdílení i naslouchání od srdce.

Nabízíme vám účast na pravidelných setkáních v poradním kruhu, facilitaci kruhů na míru dle vašich potřeb a workshopy zaměřené na společnou praxi a facilitaci. Zároveň je práce v kruhu častým přirozeným elementem v našich aktivitách. Kruh je pro nás symbolem celistvosti a rovnováhy a také místem, kde má každý svůj prostor a podporu ostatních.

Vycházíme z tradice Cesty poradního kruhu - Way of Council - tak jak ji učí kalifornská Ojai Foundation a evropský European Council Network.

Doporučujeme knihu Cesta poradního kruhu, na jejímž vzniku jsme se podíleli. Najdete v ní mimo jiné i fotografie z našich akcí.

Stáhněte si českou verzi „taháku“ pro účastníky i facilitátory kruhů od Roba Dreaminga - krátký přehled základních principů a postupů poradního kruhu.

Podívejte se na video, kde mluví Helena o poradních kruzích pro Změnu paradigmatu.

Council ve Vážce

Pravidelné poradní kruhy v pražském centru Vážka.

Council v Šišce

Pravidelné poradní kruhy v brněnské Šišce. Blog >>

Chcete se zúčastnit?

Nabídku aktuálních workshopů a komunitních víkendů sledujte v sekci akce. Máte-li zájem o akci pro vás na míru (kruh či workshop), neváhejte nás kontaktovat.

Další info a možnosti: FB stránka Poradní kruh CZ/SK

Scroll to Top