Podzimní vír

Víkendový zážitkový seminář zaměřený na porozumění ročnímu cyklu a uvědomění si vlastních darů. Třetí část cyklu Ko-lo-bě-hy. 12.-14. 10. 2018, Komařice.

 

Přichází rovnodennost a Samhain, je čas zhodnotit letošní úrodu!

Zveme Vás na víkendový workshop zaměřený na pochopení koloběhu roku a prožití všech barev podzimu. Nabízíme víkend s pestrou škálou aktivit pro tělo, mysl, duši i ducha. Podzimní vír je jedinečným propojením pohybu, poznání a zážitků.

Jste zralí se zúčastnit? Přihlašte se >>

 

Hlavním záměrem akce je porozumět ročnímu cyklu a pochopit provázanost částí koloběhu s lidským životem.

Budeme se komplexně věnovat „životnímu kompasu“, který vychází z pozorování cykličnosti přírodních jevů a navazuje na podobné nové i tradiční modely (Four shields of human nature, Medicine wheel, Circle of courage).

 

 

Konkrétně chceme:
  • Uvědomit si svoje dary a umět je využívat: Při práci s životním kompasem budeme zkoumat lidské kvality a role, dotkneme se archetypů a vlastní identity.
  • Trochu si zaskotačit v přírodě: Čekají nás uvolněné a příjemné pohybové aktivity, které poodhalí naše přirozené vlohy. V přírodě budeme pracovat i se smysly a hlasem.
  • Vyzkoušet si rozličná podzimní kouzla: Nahlédneme do podzimní symboliky a inspirujeme se některými tradicemi pro vlastní aktivity, zkusíme i trochu landartu.
  • Pochopit astronomické souvislosti: Ukážeme si vztahy pohybu kosmických těles s kvašením burčáku a změnami našich nálad.
  • Odpočinout si v barevné jihočeské krajině a nabrat inspiraci v jedinečném prostředí centra Rezi.dance: Komařice jsou ideálním prostorem pro podzimní bilancování a Rezi.dance je lahůdkou pro designéry i gurmány.

 

Kontext a info k pohybovým aktivitám:

Co jsme zaseli, sklízíme, shromažďujeme, vychutnáváme, sdílíme. Jaké dary, vlohy, schopnosti máme? Jak je můžeme vyjádřit pohybem a hlasem? Každý je sám jedním zrnkem, plodem, darem avšak ve společnosti ostatních se stáváme něčím víc – důležitou součástí celku, která nás propojuje nejen navzájem, ale i se Zemí, vodou, ohněm, vzduchem. V jednom rytmu můžeme cítit, že tady na Zemi máme své místo.

Sklizeň je oslavou naší práce, kdy jsme se přes jaro a léto vydali ze svých sil. Vše jsme prožívali venku, na slunci, na vzduchu, naše ruce jsme nořili do hlíny a vyživovali jsme se vodou – to vše jak na fyzické tak duševní úrovni. Možná nás jímá nostalgie, že teď už je čas pomalého uzavírání se do sebe. V tanci můžeme prožít oslavu sklizně naplno.

Budeme si hrát s představami, dovolíme si tančit témata týkající se podzimních nálad v improvizaci. V plenéru – v přírodě zakusíme ten pravý kontakt – hmatové receptory nám umožní propojení s živly. Náš hlas necháme znít prostorem. Volně jako podzimní vítr. Konkrétní písně nás zavedou do krajin dalekých i blízkých, v improvizaci si pohrajeme s momentální náladou, kterou nám podzim přinese.

 

Datum a místo:

12. října, 17.00 – 14. října, 14.00

Rezi.dance, Komařice č. 17, jižní Čechy.

 

Přihláška:

Online přihlášovací formulář: http://bit.ly/kolobehy18-prihlaska

 

Lektoři:

Jan Látal, Hanka Krejčová Říhová

 

Cena:

Cena je složena ze dvou částí: První, pevná částka, zahrnuje obecné náklady, ubytování, jídlo a materiál a činí 2300,- (při účasti na jednom semináři). Druhá část je Vámi určená pohyblivá odměna pro lektory, která vyjadřuje Vaši spokojenost s programem a platí se po akci na místě.

 

Záloha – potvrzení účasti:

Po vyplnění přihlašovacího formuláře prosíme o potrvzení účasti zasláním zálohy 800,- Kč na účet č.: 191302051 / 0300.

 

FB událost:

https://www.facebook.com/events/711236345893667/

 

Obecně o cyklu seminářů:

Cyklus Ko-lo-bě-hy je zaměřen na uvědomění si univerzálních kvalit obsažených v koloběhu roku, na jejich prožití a posílení na osobní úrovni a na schopnost jejich uplatňování v rolích, které zastáváme. Směřujeme k vyrovnanosti přirozených aspektů ročních období v našem životě, k jejich bezproblémovému plynutí a prolínámí. Skrze zasazení sebe sama do kosmického kontextu se můžeme lépe orientovat ve vlastním životě a s lehkostí procházet neustálou změnou.

Jednotlivé semináře mají společnou metodiku založenou na kombinaci základní teorie, tělových pohybových aktivit, zážitkových momentů v přírodě a vzájemné inspirace. Není potřeba žádná předchozí zkušenost a je možné se zúčastnit jednotlivých seminářů samostatně. Všechny akce probíhají v centru REZI.DANCE Komařice a v jeho okolí.

 

Další informace:

Honza Látal: 608 039 629, honza@naturalspirit.cz

Scroll to Top